Impregnaty do betonu

alphalith StoneTec M1

 

 

 

 

Zastosowanie:

alphalith StoneTec M1 stosowany jest do olejo-, wodo-, brudo- i plamoodpornej impregnacji wysokojakościowych prefabrykowanych elementów betonowych, przede wszystkim wysokojakościowych uszlachetnionych płytek i kostek brukowych. Olej, woda i powodujące plamy ciecze, takie jak na przykład kawa czy cola tworzą krople na powierzchni i dają się łatwo usunąć.

 

Nanoszenie:

alphalith StoneTec M1 nanosi się na już stwardniały beton w fabryce przed pakowaniem, albo później, na już ułożoną, oczyszczoną i suchą nawierzchnię.
alphalith StoneTec M1 należy nanosić wyłącznie na betonowych wyrobach o zoptymalizowanej strukturze (z zastosowanymi w produkcji środkami hydrofobowymi np.: alphalith Duraphob, alphalith Hydropel).
Jednorazowe pokrycie przy normalnym obciążeniu chodzeniem i unikaniu agresywnych metod oczyszczania jest z reguły wystarczające do ochrony przez około 1-2 lat. 

 

Własności:

Długotrwałe działanie ochronne o silnie odpychających brud cechach osiąga się dzięki systemowi polimerów. Zastosowanie alphalith StoneTec M1 powoduje:

  • brudo- i plamoodporne działanie wobec zanieczyszczeń olejowych i wodnych
  • mniejszą skłonność do wykwitów, zanieczyszczenia i zazielenienia
  • łatwe usuwanie gromadzącego się brudu i plam

.

Karta techniczna: alphalith StoneTec M1Wróć