Chemia do betonu

Współczesnych konstrukcji betonowych nie można sobie wyobrazić bez innowacyjnych domieszek do betonu - przeciwnie - domieszki do betonu kształtują w coraz większym stopniu rozwój technologiczny produkcji prefabrykatów betonowych i betonu towarowego. Od czasu założenia w roku 1965, firma Rhein-Chemotechnik GmbH ma w nim swój znaczący udział.
Firma Rhein-Chemotechnik GmbH opracowała pierwsze wydajne domieszki dla szybko rozwijającego się europejskiego przemysłu betonowego:

PLASTOLITH i alphalith wyznaczyły standardy.

Dziś, firma Rhein-Chemotechnik GmbH, opracowuje wysokowydajne domieszki dla niemal wszystkich zastosowań betonu.
Nowe, innowacyjne systemy ochrony powierzchni dla wysokiej jakości kostki brukowej oraz dla betonowych płyt chodnikowych, jak również wydajne środki antyadhezyjne do produkcji prefabrykatów betonowych uzupełniają zakres usług firmy Rhein-Chemotechnik.

Na całym świecie produkowane są każdego roku miliony ton wysokowartościowych betonów i elementów betonowych, w najbardziej ekonomiczny sposób, przy użyciu domieszek firmy Rhein-Chemotechnik GmbH. Poprzez zastosowanie domieszek, podniesiona jakość wyrobów betonowych pozwala w pełni sprostać olbrzymiemu wzrostowi wymagań technicznych, estetycznych i ekonomicznych.

Domieszki do betonu

Domieszki do betonu

Impregnaty do betonu

Impregnaty

Środki antyadhezyjne do betonu

Środki antyadhezyjne

Środki do czyszczenia i pielęgnacji betonu

Środki do czyszczenia i pielęgnacji

Doemiszki do świeżej zaprawy

Domieszki do świeżej zaprawy

Urządzenia dozujące

Urządzenia dozujące

 

Największe znaczenie nadane jest jakości i wydajności naszych produktów. Zapewnienie jakości i zarządzanie jakością, są tym samym najważniejszymi częściami składowymi polityki Rhein-Chemotechnik GmbH. Cele jakościowe i wywodzący się z nich z nich system zarządzania jakością zostały określone w podręczniku zarządzania jakością i zawierają wszystkie istotne aspekty mające znaczenie przede wszystkim dla klienta. Aby podołać naszym wysokim wymaganiom dotyczącym jakości, wprowadzamy działania związane z jakością na każdym szczeblu przedsiębiorstwa stanowiącym o wydajności, w szczególności na szczeblu opracowania produktu, zaopatrzenia, produkcji, kontroli jakości, opakowania, magazynowania, wysyłki, sprzedaży oraz wsparcia technicznego.

Uzupełnieniem oferty produktowej, są w pełni zautomatyzowane zespoły dozujące domieszki firmy Rhein-Chemotecgnik GmbH, które zapewniają bezpieczne i ekonomiczne dozowania wszystkich płynnych domieszek do betonu.

Firma Rhein-Chemotechnik oferuje objętościowe i grawitacyjne zespoły dozujące domieszki do najrozmaitszych zadań, od prostej pompy dozującej ze sterownikiem czasowym, poprzez objętościowe sterowanie poziomem napełniania, aż po nadającą się do kalibracji wielokomponentową wagę. Zapewniamy optymalne rozwiązanie dla każdego zadania.