Urządzenia i przyrządy do spinania taśmą stalową

TITAN wyróżnia się innowacyjnością w branży spinania taśmą. Jednym z najbardziej imponujących i od dawna dominujących wynalazków jest bezspinkowy sposób łączenia taśmy, opatentowany przez TITAN w latach pięćdziesiątych.

Był to czas wysyłania bawełny do Europy w celu dalszego przetwarzania. Rozwiązanie pakietowania tego surowca polegało na przyciskaniu go do bel i spinaniu taśmą stalową. Przy rozpakowywaniu w już w Europie, zdarzało się często, że spinki zaciskowe gubiły się w bawełnie i powodowały szkody w dalszych urządzeniach produkcyjnych. Bezspinkowe połączenie TITAN wyeliminowało stosowanie spinek zaciskowych i rozwiązało ten problem.

Teraz, po ponad pół wieku, bezspinkowy sposób łączenia taśmy TITAN, jest nadal jednym z najbardziej odpowiednich metod spinania dla taśmy stalowej. Bezspinkowe połączenie TITAN można łatwo wykonać za pomocą poręcznego narzędzia lub kompaktowej głowicy spinającej. Proces łączenia przebiega dość szybko i zajmuje bardzo mało czasu.

Oczywiście, bezspinkowy sposób łączenia taśm stalowych TITAN, nie wymaga żadnych dodatkowych elementów. Oznacza to, że wymagana jest mniejsza ilość urządzeń, dzięki czemu proces łączenia taśmy stalowej staje się bardziej wytrzymały, a także wprowadza znaczne oszczędności na samych spinkach zaciskowych.

Automaty do połączeń bezspinkowych

Przyrządy do połączeń bezspinkowych

Przyrządy do połączeń z zastosowaniem spinki zaciskowej

Przyrządy dla taśm o najwyższych wytrzymałościach